Мобилна навигација
27. apr 2026.

Srbija i Hebej jačaju partnerstvo i otvaraju nove mogućnosti za srpske proizvode na kineskom tržištu

Potpredsednica Vlade Republike Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarović, tokom radne posete NR Kini, obratila se na Konferenciji provincija Hebej – Srbija o saradnji i povezivanju.

 - Beskrajno hvala našim čeličnim prijateljima na prilici da danas razgovaramo o unapređenju naše saradnje, posebno o potencijalima plasmana srpskih vina i drugih srpskih proizvoda. Posebna zahvalnost političkom rukovodstvu provincije Hebej i kompanije HBIS na bratskom dočeku i ukazanoj pažnji – rekla je Mesarović.

Istakla je da je prijateljstvo i partnerstvo Srbije i Kine postalo vanvremenska kategorija, zasnovana na prijateljskom odnosu dva lidera, predsednika Aleksandra Vučića i predsednika Si Đinpinga.

 - Danas vidimo partnerstvo sa provincijom Hebej kao saradnju na svim nivoima i u svim granama, započetu kroz poslovanje kompanije HBIS. Ta saradnja nije kratkoročna već zasnovana na odgovornosti. I zato danas ne govorimo samo o brojevima. Govorimo o prijateljstvu koje će odrediti naš dugoročni razvoj. Uz naša dva lidera, sanjamo velike snove koje jedni s drugima ostvarujemo – rekla je Mesarović.